Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela - 9 sierpnia 2020 r.

1. W naszej wspólnocie zakonnej witamy nowego jezuitę – Filipa Zawadzkiego. Filip jest w trakcie formacji do kapłaństwa. Będzie zaangażowany w naszą pracę z młodzieżą i dziećmi. Witamy w Łodzi!

2. Miesiąc sierpień jest czasem postu od alkoholu i modlitwy za osoby uzależnione. Kto chciałby podjąć taki post i zobowiązać się do niego – może się wpisać do Księgi Abstynencji, która jest wyłożona w naszym kościele przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej. Można się też zapisać przez internet - kliknij tutaj.

3. W sobotę, 15 sierpnia przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek mszy św. niedzielny. Po mszy św. o godz. 10:00 odmówimy wspólnie różaniec.

4. W czwartek, 20 sierpnia, będzie dzień otwarty w naszej nowej Szkole Podstawowej im. św. Ignacego Loyoli przy ul. Żeromskiego 26. Od godz. 13:00 do 19:00 będzie można przyjść i zobaczyć szkołę oraz porozmawiać z nauczycielami. Prosimy, abyście powiedzieli o tym swoim znajomym. Trwa rekrutacja do wszystkich klas. Odwiedź stronę internetową szkoły.

5. Piesza pielgrzymka na Jasną Górę w tym roku będzie miała charakter bardziej duchowy ze względu na ograniczoną liczbę uczestników do stu osób. Pielgrzymi duchowi będą mogli łączyć się z pielgrzymami przez YouTuba. Zapisy do grupy duchowych pielgrzymów na kartkach wyłożonych na fortepianie.

6. W wakacje kancelaria parafialna jest czynna w poniedziałek, środę i piątek od godz. 16:00 do 18:00.

7. Uporządkowaliśmy nazwy naszych kanałów na YouTube. Teraz wygląda to tak:

Kanał 1: Mocni w Duchu

Kanał 2: Mocni w Duchu Live

Kanał 3: Mocni w Duchu Dzieciom