Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela - 20 czerwca 2021 r.

 

1. Po miesiącu rozeznawania zapadła decyzja, że Mocni w Duchu przygotowują się do zakupu kamienicy, która znajduje się naprzeciwko sanktuarium. Obecnie właścicielem kamienicy jest ZUS. W kamienicy byłby dom rekolekcyjny oraz dom dziecka i poradnia terapeutyczna. Wszystkie te dzieła prowadzą już Mocni w Duchu. Jest sporo deklaracji wsparcia od sponsorów strategicznych. Projekt ma szansę powodzenia. Fundacja Mocni w Duchu rozpoczęła zbiórkę na ten cel. Zachęcamy do wsparcia. Szczegóły w materiale powyżej i pod tym linkiem: www.mocni.jezuici.pl/zrzutka.

2. W przyszłą niedzielę o godz. 18:00 jest msza św. z modlitwą o uzdrowienie. A w ostatni poniedziałek miesiąca o godz. 19:00. Godzinę przed tymi mszami rozpoczynamy modlitwę różańcową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W miniony poniedziałek pięć pań w naszej parafii ukończyło Szkołę Katechistów Archidiecezji Łódzkiej i otrzymały misję kanoniczną do posługi w kościele. Są to: Inga Pozorska, Malwina Kocot, Anna Szcześniak,  Nadia Zawi i Małgorzata Zając. Wszystkie te kobiety są bardzo zaangażowane w naszej parafii i służą Kościołowi. Ufamy, że z oficjalną misją Kościoła będą to robić z jeszcze większym zaangażowaniem. 

4. Przy wyjściu z kościoła stoją dzisiaj pracownicy i wolontariusze świetlicy środowiskowej przy naszym sanktuarium, do której codziennie przychodzi 40 dzieci. Są to dzieci, które w domach mają trudno, często są to sytuacje, które uniemożliwiają normalny rozwój. Dzisiaj będziemy zbierać ofiary na wspólne wakacje dla tych dzieci. Dziękujemy za każde wsparcie. Można też zrobić darowiznę za pomocą karty, świetlica dysponuje terminalem do darowizn. 

5. We wtorek imieniny ma o. Tomasz Rakowski SJ, a w środę s. Celina Wołkowska z kancelarii parafialnej. W czwartek o. Remi Recław ma piętnastolecie kapłaństwa, natomiast mszę św. jubileuszową odprawi w środę o godz. 18:00. W środę obchodzimy również Dzień Ojca.

6. Po mszy św. o godz. 11:30 zaśpiewa chór chłopięcy ze Szkoły Podstawowej nr 41 w Łodzi. Chórem kieruje Katarzyna Sawiak. Zachęcamy, aby pozostać i posłuchać kilku utworów.

7. Nabożeństwo czerwcowe będziemy odmawiali na zakończenie Eucharystii o godz. 18:00.