Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela, 16 września 2018 r.

1. Msza się z modlitwą o uzdrowienie już za tydzień. W niedzielę zaczniemy modlitwę o godz. 17.30, w poniedziałek o 18.30.

2. Od dzisiaj, o. Jacek Granatowski SJ wznawia msze św. po hiszpańsku o godz. 13.00 oraz msze św. dla młodzieży i studentów o godz. 18.00. Zapraszamy do kaplicy św. Krzysztofa w każdą niedzielę.

3. W naszej Archidiecezji zmienił się sposób zgłaszania dzieci do sakramentu pierwszej Komunii i młodzieży do sakramentu bierzmowania. Teraz rodzice dziecka z trzeciej klasy szkoły podstawowej zgłaszają je w wybranej parafii, w której chcą, aby przyjęło Pierwszą Komunię. Podobnie młodzież z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 3 klasy gimnazjum zgłasza się do parafii, w której chce być przygotowywana do bierzmowania. Dla klas 3 gimnazjum przygotowanie będzie roczne. Dla klas 8 szkoły podstawowej - dwuletnie. Dla klas 7 szkoły podstawowej - trzyletnie. Dla kolejnych roczników przygotowanie do bierzmowania będzie już trzyletnie.

Jeśli ktoś chce, aby jego dziecko otrzymało te sakramenty w naszej parafii, to:
- dziecko do pierwszej komunii należy zgłosić siostrze w kancelarii;
- młodzież do bierzmowania przychodzi w piątek, na mszę św. w kościele o godz. 18 i po mszy św. idzie do kaplicy św. Krzysztofa.

4. Rozpoczyna się też kurs do bierzmowania dla dorosłych. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę o godz. 19.00 w kawiarence. Szczegóły na naszej stronie internetowej.

5. Dzisiaj, w niedzielę, Msza św. o godz. 10.00 rozpoczęliśmy 9. Festiwal "Słowo i Muzyka u Jezuitów". W kruchcie kościoła są plakaty i foldery z programem.

6. We wtorek uroczystość św. Stanisława Kostki, jezuity, patrona Polski i patrona młodzieży. Zapraszamy tego dnia do modlitwy o powołania zakonne.

 

Ogłoszenia stałe:

1. Msza św. ze św. Szarbelem w czwartek o godz. 18.00. Więcej informacji tutaj (kliknij)

2. Msza św. dla młodzieży w każdy piątek o godz. 18.00.

3. W przedsionku kościoła polecamy prasę katolicką.