Ogłoszenia duszpasterskie

8 grudnia 2019 r.

1. Dzisiaj, mamy Godzinę Łaski między 12:00 a 13:00. Po mszy św. o godz. 11:30 będzie adoracja do godz. 13:00. Zachęcamy do udziału. O tej szczególnej godzinie objawiająca się Matka Boża powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

2. Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii i na portierni domu zakonnego.

3. Zachęcamy do zakupu naszego dwumiesięcznika Szum z Nieba. Temat główny - jedność Kościoła, jedność z papieżem. Bardzo ważne i ciekawe spojrzenie na jedność i na podziały. Są w nim m.in. artykuły ks. abp Grzegorza Rysia, o. Remigiusza Recława. Można go kupić klikając tutaj.

4. Przez cały Adwent, na naszym kanale na YouTubie, możemy uczestniczyć w roratach. To poranna dwuminutowa nauka, prowadzona przez o. Remigiusza Recława SJ, zatrzymująca nas na adwentowym oczekiwaniu Bożego Narodzenia. Zachęcamy do codziennego odsłuchania treści.

5. W piątek, 13 grudnia, ks. abp Grzegorz Ryś odprawi mszę św. w naszym kościele z okazji rocznicy Stanu Wojennego. Zapraszamy na godz. 16:00.

 

6. Różaniec publiczny w Łodzi odbędzie się w piątek 13 grudnia o godzinie 17.00 przy skrzyżowaniu ulic Piotrkowska - Piłsudskiego. Intencja: O ODNOWĘ MORALNĄ NARODU POLSKIEGO I ZADOŚĆUCZYNIENIE BOGU ZA GRZECH ABORCJI.

7. Plan kolędy w 2020 roku, zaczynamy o godz. 16:00:
Czwartek, 2 stycznia: ul. Nawrot 1-15
Piątek, 3 stycznia: ul. Sienkiewicza
Wtorek, 7 stycznia: ul. Nawrot 16-39 oraz ul. Kilińskiego 113-119
Środa, 8 stycznia: Piotrkowska
Czwartek, 9 stycznia: Kilińskiego 121 B i C (budynek Ilumino) i ul. Roosvelta
Piątek, 10 stycznia: kolęda na umówienie się (jeśli komuś nie pasuje jego termin)
Sobota, 11 stycznia: kolęda na umówienie się (jeśli komuś nie pasuje jego termin)

Ogłoszenia stałe (na rok szkolny):

1. Msza św. ze św. Szarbelem w czwartek o godz. 18:00. Więcej informacji tutaj (kliknij)

2. Msza św. dla młodzieży w każdy piątek o godz. 18:00.

3. W przedsionku kościoła polecamy prasę katolicką.