Ogłoszenia duszpasterskie

20 października 2019 r.

1. Ukazał się nowy numer naszego dwumiesięcznika Szum z Nieba. Temat numeru - Między cierpieniem a uzdrowieniem. Wśród wielu ciekawych artykułów znajdziemy też tekst ks. Arcybiskupa pt. Mój przyjaciel Hiob. Szum z Nieba dostępny jest przy wyjściu z kościoła lub w naszym sklepie internetowym - kliknij tutaj.

2. Zbliża się miesiąc listopad. Karty na wypominki można pobrać z tyłu kościoła, w zakrystii oraz na portierni. Po wypełnieniu przynosimy je do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

3. Mamy nowego organistę. Pan Bartłomiej Andrych będzie grał na zmianę z Panią Moniką Osmolińską.

4. W naszej Archidiecezji 17 mężczyzn rozpoczęło formację do diakonatu stałego. Z naszej parafii zgłosiliśmy dwóch panów - Bogdana Kosztyłę i Pawła Pietralę (widzimy ich na zdjęciu razem z o. Proboszczem).

5. Jesteśmy już po misjach parafialnych. Można je odsłuchać w internecie pod adresem lodz.jezuici.pl/misje

Po misjach, mamy w naszej parafii ustanowionych ponad pięćdziesięciu misjonarzy domowych, którzy przy okazji sakramentów w naszym kościele (chrzest, ślub, I Komunia i bierzmowanie) będą przeprowadzali w naszych domach katechezę sakramentalną połączoną z modlitwą.

6. Przy wyjściu z kościoła są też ulotki z informacją o koncertach, które odbędą się w październiku i listopadzie w naszym kościele. Zapraszamy dziś na koncert, o godz. 16:00. Więcej informacji - kliknij tutaj.

7. Za tydzień, w niedzielę, Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18:00 oraz w poniedziałek, 28 października, o godz. 19:00. Modlitwę zaczynamy pół godziny wcześniej.

 

Ogłoszenia stałe (na rok szkolny):

1. Msza św. ze św. Szarbelem w czwartek o godz. 18:00. Więcej informacji tutaj (kliknij)

2. Msza św. dla młodzieży w każdy piątek o godz. 18:00.

3. W przedsionku kościoła polecamy prasę katolicką.