Ogłoszenia duszpasterskie

Niedziela - 24 stycznia 2021 r.

 

 

1. Dzisiaj o godz. 18:00 jest msza św. z modlitwą o uzdrowienie. Jutro o godz. 19:00. Godzinę przed tymi mszami rozpoczynamy modlitwę różańcową.

2. Zachęcamy, aby 1% podatku przekazać na prowadzoną przy naszej parafii świetlicę środowiskową dla dzieci potrzebujących wsparcia i pomocy w centrum Łodzi. Przy wyjściu z kościoła jest możliwość wzięcia ulotki z informacją o 1% dla tej działalności. Prosimy Was o to wsparcie i dziękujemy. 

3. Rozpoczynamy rekrutację do wszystkich klas w naszej szkole podstawowej na nowy rok szkolny 2021/2022. Dzień otwarty w szkole będzie w pierwszą sobotę lutego od godz. 10:00 do 13:00. Prosimy o przekazanie tej informacji Waszym znajomym i przyjaciołom mającym dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym. Szkoła mieści się przy ul. Żeromskiego 26. Szczegóły na stronie szkolawlodzi.jezuici.pl

4. Dziś, z rozporządzenia Episkopatu Polski, przed kościołami w całej Polsce prowadzona jest zbiórka na wsparcie ofiar trzęsienia ziemi, które dotknęło Chorwację. 

5. Chcemy Was też poinformować o przykrym doświadczeniu, które wydarzyło się w ubiegłą niedzielę. Po mszy św. o godz. 8:30, starsza pani zatrzymała się w kruchcie przy zbierającym pieniądze mężczyźnie. Podczas wyjmowania pieniędzy z portfela została przez niego okradziona. Starsza pani z zakrwawionymi rękami poszła do zakrystii opowiedzieć, co się wydarzyło. Dzięki monitoringowi rozpoznaliśmy tego mężczyznę. Często u nas zbiera. Kiedy na mszy św. wieczornej pojawił się znowu, zatrzymaliśmy go i wezwaliśmy policję. Przyznał się do kradzieży. Minęło kilka dni i znowu go spotykamy w kościele lub pod kościołem. Jest to już druga taka sytuacja w ciągu kilku lat. Poprzednim razem zbierający pieniądze ukradł też dokumenty i dostał wyrok pół roku. Kochani, ponownie apelujemy aby nie dawać osobom zbierającym przy naszym kościele pieniędzy. Prosimy Was o to i dziękujemy za zrozumienie.