Ogłoszenia duszpasterskie – VI Niedziela Okresu Wielkanocnego – 10.05.2026

1. W najbliższy wtorek Wspólnota Życia Chrześcijańskiego zaprasza o godz. 17.00 do Sali św. Jana Pawła II na spotkanie z medytacją ignacjańską.
2. W czwartek, 14 maja o godz. 18.00 będzie celebrowana Msza ze Świętym Szarbelem, którą poprzedzi modlitwa różańcowa o godz. 17.30.
3. Również w czwartek, o godz. 19.00 w ramach Marszałkowskich Koncertów w naszym Sanktuarium zapraszamy na koncert zatytułowany: „Chopin – dialog pokoleń”. Wystąpią: Antonina Wenerska – fortepian oraz Jan Przepalkowski – fortepian, a także Orkiestra Kameralna Arte Positiva pod dyrekcją Jana Niedźwieckiego oraz Marka Walczaka. Koncert poprowadzi: Paweł Zapart.
4. Kard. Konrad Krajewski zaprasza do udziału w Ekumenicznej Drodze Światła, która odbędzie się w piątek 15 maja. Rozpocznie się ona o godz. 19.00 w kościele Jezuitów, następnie przejdzie ul. Sienkiewicza do ul. Nawrot i zakończy w Kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła (ul. Nawrot 104), gdzie odbędzie się wieczór uwielbienia. Wszyscy uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą świec.
5. Za tydzień zapraszamy o godz. 15.15 na Mszę Świętą w intencji o dobrą żonę i dobrego męża.
6. Zapraszamy wszystkich studentów na kolejne spotkanie w ramach BROWARÓW WIARY, na którym naszym specjalnym gościem będzie Paweł Domagała – aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, a także piosenkarz i muzyk. Temat spotkania to „Szukanie rzeczy ważnych. Rodzina, Pasja, Bóg”. Wydarzenie odbędzie się 18 maja o godzinie 19.00 w pubie INDEKS.
7. Zapraszamy młodzież na 30. Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się 6 czerwca 2026 r. Organizowane są dwa wyjazdy z Łodzi: jednodniowy, 6 czerwca – spod kościoła Jezuitów, w cenie 175 zł oraz dwudniowy, 5-6 czerwca – z wolontariatem, pobytem w Gnieźnie, modlitwą Taizé i noclegiem w warunkach pielgrzymkowych, przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich, w cenie 145 zł. Zapisy oraz informacje znajdują się na stronie Archidiecezji oraz w mediach społecznościowych.
8. Zapraszamy do włączenia się do akcji zainicjowanej przez dzieci i wychowawców z naszej Świetlicy Anielisko. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Świętej, przy głównym wyjściu z kościoła zostanie ustawione specjalne pudełko, do którego będzie można złożyć karmę dla psów i kotów. Wesprzyjmy młodych w niesieniu pomocy bezdomnych zwierzakom.
9. Dziś w naszym Sanktuarium gościmy przedstawiciela Fundacji Orla Straż. Bartosz Rutkowski opowie nam o pomocy, jaką Fundacja niesie ofiarom wojen i terroryzmu m.in. Nigerii, Iraku czy Demokratycznej Republice Konga. Po Mszy, przed kościołem, będzie możliwość zadawania pytań gościowi oraz wsparcia fundacji dowolną ofiarą do puszek.

o. Krzysztof Ołdakowski SJ

proboszcz

Chcesz spotkać się z Miłosiernym Bogiem?

Zobacz jak się dobrze wyspowiadać?

Potrzebujesz wsparcia w cierpieniu?

Msza z modlitwą o uzdrowienie

Spotkaj Boga w ciszy

Kaplica adoracji czynna codziennie

Szukasz wierzących przyjaciół?

Sprawdź nasze wspólnoty